ارتباط مستقیم با مدیریت فروشگاه خوش آمدید نمونه سوالات پیام نور کتابخانه مرجع فروش ویژه

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید

دانلود تحقیق ورزش پرتاب وزنه

دانلود تحقیق ورزش پرتاب وزنه

تکنیک های پرتاب وزنه
 
پرتاب‌کنندگان از دو تکنیک برای این کار استفاده می‌کنند. تکنیک اول سر خوردن (glide) نام دارد. در این روش، ورزش‌کار روی پای عقب خود به جلو پریده و وزن خود را به سمت جلو سوق داده و وزنه را در هوا پرتاب می‌کند.
روش چرخش (spin) روشی است که در آن شخص پیش از پرتاب می‌چرخد تا انرژی جنبشی وزنه را افزایش دهد.
 

قوانین پرتاب وزنه
 
دایره‌ی پرتاب وزنه به قطر 2.135 متر است و یک تخته‌ی متوقف کردن با ارتفاع 10 سانتی متر در بیرون آن قرار دارد. شرکت‌کنندگان می‌توانند در زمان پرتاب، با دیواره‌های داخلی دایره یا تخته تماس داشته باشند، اما نباید با بالای تخته و یا قسمت حاشیه ای تماسی برقرار کنند. پرتاب کنندگان، نباید در زمان پرتاب خود، با زمین خارج دایره تماس داشته باشند، و یا اینکه تا زمانی که وزنه پرتاب شده به زمین نرسیده است، از دایره خارج شوند.
در زمان شروع پرتاب، پرتاب باید نزدیک چانه یا گردن فرد باشد. وزنه در حقیقت هل داده شده و پرتاب نمی‌شود، زیرا هنگامی که فرد در حال پرتاب کردن است نباید وزنه از مکان اولیه‌اش پایین تر برود.
 

پرتاب دیسک
 
تاریخ بازی پرتاب دیسک، که یکی از ورزش‌های پنج‌گانه باستانی است، به حدود 708 سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. در دوران قدیم یک دیسک سنگین گرد از روی یک سکو پرتاب می‌شد، و این روشی بود که در المپیک 1896 دوباره احیاء شد. این روش تا زمان مسابقات سال 1906 در آتن ادامه پیدا کرد. در این سری از بازی‌ها هردو بازی پرتاب دیسک به روش قدیمی و روش پرطرفدار امروزی که شامل چرخش و پرتاب است مورد استفاده قرار گرفته شد . تا المپیک 1912 روش قدیمی از بین رفت و پرتاب دیسک از زمین‌های شروع به مساحت 2.5 مترمربع، به عنوان روش استاندارد در نظر گرفته شد.
منطقه پرتاب پرتاب‌کنندگان دیسک نسبت به پرتاب‌کنندگان وزنه بزرگ‌تر بوده و دایره‌ای به قطر 2.5 متر است. دیسک غالباً از جنس فلز هستند. وزن دیسک برای خانم‌ها 1 کیلوگرم و برای آقایان 2 کیلوگرم است.به جز این، مسابقات پرتاب دیسک شبیه به مسابقه‌ی پرتاب وزنه بوده و همه‌ی شرکت‌کنندگان از روش چرخشی برای پرتاب استفاده می‌کنند. تفاوت دیگر در قفسه فلزی دور منطقه پرتاب است که تماشاگران را در مقابل دیسک های اشتباه پرتاب‌شده محافظت کند.
قوانین پرتاب دیسک :
ناحيه پرتاب ديسک
ديسک از دايره‌اى به قطر ۵/۲ متر که داخل يک قفس ساخته‌شده و تنها با حلقه‌اى از آهن که معمولاً با رنگ سفيد رنگ‌آميزى شده و به‌شکل دايره درآمده است پرتاب مى‌شود. کف دايره بايد از جنس سختى مانند سيمان يا آسفالت باشد و نبايد خيلى صاف باشد به طورى‌که پرتاب‌کننده روى آن سُر بخورد. کف کاملاً مسطّح، دايره بايد در حدود ۱۴ تا ۲۶ ميلى‌متر پائين‌تر از لبهٔ بالائى حلقه‌ آهنى باشد.
ناحيهٔ فرود پرتاب ديسک محدوده‌اى با قطاع ۴۰ درجه مى‌باشد که با دو خط يا نوار ۵ سانتى‌مترى مشخص مى‌شود. اين محل بايد خاک نرم يا چمن باشد تا از شکسته‌شدن ديسک‌ها جلوگيرى کند. براى تعيين قطاع ناحيهٔ فرود (۴۰ درجه)، از مرکز دايره ضلعى به‌طول ۲۰ متر به‌عنوان يک‌طرف قطاع ترسيم کنيد، سپس ضلع دوم قطاع را طورى ترسيم کنيد که فاصلهٔ دو ضلع به طول ۲۰ متر از مرکز دايره، ۶۸/۱۳ متر شود و سپس اين دو خط را امتداد دهيد تا قطاع کامل يا ناحيهٔ فرود پرتاب ديسک به‌دست آيد.

 

 

 

 

شامل 10 صفحه Word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,000 تومان
با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک دیگر استفاده نمایید

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
partab-vazne_725289_7043.zip552.1k

دانلود تحقیق رابطه بین مسئولیت پذیری و سلامت روان خانواده اصلی با سازگاری زناشویی در معلمان متاهل مقطع متوسطه شهرستان سرایان

دانلود تحقیق رابطه بین مسئولیت پذیری و سلامت روان خانواده اصلی با سازگاری زناشویی در معلمان متاهل مقطع متوسطه شهرستان سرایان چکیدهپژوهش حاضر به رابطه بین مسئولیت پذیری و سلامت روان خانواده اصلی با سازگاری زناشویی در معلمان متاهل مقطع متوسطه شهرستان سرایان پرداخت.  پژوهش حاضر در مقوله مطالعات همبستگي قرار مي‌گيرد. جامعه مورد مطالعه اين پژوهش را تمامي معلمان متاهل مقطع متوسطه شهرستان سرایان تشکیل می دهد. نمونة اين پژوهش شامل 103  نفر از معلمان متاهل مقطع متوسطه شهرستان سرایان است، كه با روش نمونه گيري در دس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان

تبلیغات

دانلود پایان نامه و پروژه