ارتباط مستقیم با مدیریت فروشگاه خوش آمدید نمونه سوالات پیام نور کتابخانه مرجع فروش ویژه

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید

دانلود تحقیق مبانی رایانه سوم ریاضی

دانلود تحقیق مبانی رایانه سوم ریاضی

-         رایانه وسیله ای برای پردازش داده است .
-         اطلاعات  ورودی با عنوان داده ، وارد سیستم پردازش می شوند . داده ی ورودی به گونه ای است که برای  سیستم قابل فهم است . سپس داده ی ورودی براساس دستور العمل های مشخص ، پردازش شده و خروجی مطلوب که به آن اطلاعات گفته می شود ، تولید می شود .
-         سیر تکامل وسایل پردازش داده از چرتکه آغاز می شود و به رایانه های پیش رفته  امروزی می رسد .
-         طبقه بندی رایانه ها معمولاً بر اساس اندازه ی آن ها صورت می گیرد ، امروزه چهار نوع متفاوت رایانه وجود   دارند ؛ ریزرایانه ها ،  رایانه های کوچک ،بزرگ و ابر رایانه ها
-         ریزرایانه ها به دودسته رایانه های قابل حمل تقسیم می شوند و بیش از نوع دیگر گسترش یافته اند .
 
داده
  همان گونه که  اشاره شد ، داده عبارت است از اطلاعات  خام ورودی که اطلاعات خروجی و مطلوب که هدف و نتیجه ی        پردازش داده است از آن  حاصل می شوند . مثلاً برای تعیین دستمزد ماهانه ی یک کارگر ، میزان دستمزد روزانه و تعداد      روزهایی که در یک ماه کار کرده است ، داده ی ورودی بوده و مبلغ قابل پرداخت ، پس از پردازش ( محاسبه دستمزد ماهانه ) اطلاعات خروجی است . باید توجه داشت که اطلاعات خروجی یک سیستم یا فرد می تواند داده ی ورودی برای سیستم یا فرد دیگر باشد .
داده هایی که معمولاً با آن ها سروکار داریم دارای انواع مختلفی هستند ؛ از جمله : داده ی عددی ( اعداد صحیح ، اعشاری و غیره ) ؛ اسم ها ، آدرس ها و غیره ) ؛ داده ی گرافیکی ( نمودارها ، نقاشی ها ، عکس ها و غیره ) و داده ی صوتی ( موسیقی ، صدای افراد و غیره ) .
می دانیم که رایانه ها وسایلی الکتریکی هستند و از کلید ها ، عناصر مغناطیسی و مدارهای الکتریکی ، ساخته شده اند . داشتن ؛ دو حالت متمایز در این عناصر ، بدیهی است. مثلاً یک کلید می تواند باز یا بسته باشد ، یک عنصر مغناطیسی می تواند دارای بار یا خنثی باشد و یک مدار الکتریکی می تواند دارای جریان یافاقد آن باشد . می توان هر کدام از این حالت ها را معادل یک و دیگری را معادل صفر فرض کرد . به هر کدام از این صفرها و یک ها یک بیت ( مخفف رقم دو دویی ) گفته می شود . بنابراین هر بیت در رایانه به وسیله ی یک عنصر الکترونیکی نشان داده می شود .
هر جزء داده ، از هر نوعی که باشد ( رقم ، حرف و غیره ) ، در بدو ورود به رایانه به صورت ترکیبی از صفرها و یک ها کد می شود و برای نگاهداری آن از عناصر الکتریکی نشان داده می شود .
داده ها در رایانه های  کوچک با دسته های هشت تایی از بیت ها با نام بایت ( شکل 5 – 2 ) سازماندهی شده اند . هر بایت 256 ترکیب هشت تایی مختلف از صفرها و یک ها می سازد . چرا ؟
هر ترکیب می تواند نشان دهنده ی یک جزء ( یک حرف ، یک رقم ، یا یک علامت نشانه گذاری و غیره ( که به آن کاراکتر می گویند ، باشد . مثلاً حرف A به صورت 01000001 نشان داده می شود .

 

 

 

 

شامل 8 صفحه Word


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,200 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک دیگر استفاده نمایید

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
mabani-rayaneh_599365_5912.zip192.1k

تبلیغات

دانلود پایان نامه و پروژه