ارتباط مستقیم با مدیریت فروشگاه خوش آمدید نمونه سوالات پیام نور کتابخانه مرجع فروش ویژه

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید

دانلود تحقیق نماز

دانلود تحقیق نماز

مقدمه
بي ترديد  انسان در حيات اجتماعي خويش از عوامل متعددي تأثير مي پذيرد وخود نيز در يك تعامل پيوسته با آنها بر محيط پيرامون خويش اثر مي گذارد به گونه اي كه در درياي مواج محيط گاهي به تلاطم مي افتد و تحت تأثير موج هاي سنگين قرار مي گيرد. حركت مي كند و گاهي از حركت باز مي ايستد . گاه نظاره مي كند به عقب بر مي گردد يا به جلو مي رود. گاهي نگران و ملول است و آرامش قلبي ندارد و به آينده اميدوار نيست گاهي نيز نوراني و با نشاط است. وبا اطمينان خاطر وظايف انساني خود را انجام مي دهد. انسان ها به طور طبيعي افزودن بر ثأثير پذيري هاي پيراموني از باورها و عملكردهاي خود نيز تأثير مي پذيرد. در واقع انگيزه هاي دروني به باورهاي دروني و واكنش هاي افراد وابسته اس . از اين رو برخي افراد با انگيزه هاي بسيار قوي در حيات بشري خود فعاليت مي كنند و بعضي نشاط و شادابي كمتري دارند و بيشتر گرفتار نگراني هستند.
نقش تعاليم اسلامي در بهداشت رواني:
در ميان آموزه هاي ديني و تعاليم اسلامي عبادت و ذكر خدا و نام خدا از جايگاه ويژه اي برخوردار است و در ايجاد بهداشت رواني و آرامش رواني افراد نقش اساسي دارد. چنان كه بعضي از بزرگان فرموده اند : تازماني كه سلامت و بهنجاري اعتقادي حاصل نشود، سلامت رواني هم حاصل نمي گردد. از نظر روان شناسان بيشتر بيماري هاي رواني كه از فشارهاي رواني و ناكامي هاي زندگي بر مي خيزد در ميان افراد غير مذهبي ديده مي شود.
كارل يونگ مي گويد : در طول سالهاي درمان بيماريهاي رواني حتي يك بيمار را نديدم كه مشكل اساسي اش نياز به گرايش ديني در زندگي نباشد. به جرئت مي توان گفت همه بيماران رواني به اين دليل بيمار شده اند كه از درون مايه هاي دروني در زندگي بي بهره بودند و تنها وقتي به طور كامل درمان شدند كه به دين و ديدگاه هاي ديني بازگشتند. افراد مذهبي به هر نسبت كه ايمان محكمي داشته باشند به همان نسبت از بيماريهاي رواني دورتر هستند. از اين رو يكي از پيامدهاي زندگي در عصر حاضر كه برآمده از ضعف ايمان مذهبي است، افزايش بيماريهاي رواني و عصبي است.
خداوند در قرآن كريم مي فرمايد :
الذين امنوا و تطمئنُ قلوبُهُمُ بذكر الله الا بذكر الله تطمئن القوب (رعد -28)
آنها كه به خدا ايمان آورده اند دل هاشان به ياد خدا آرام مي گيرد. آگاه باشيد كه تنها ياد خدا آرام بخش دلهاست .
از جمله آثار ياد خدا آرامش خاطر است و اين اثر در اقامه نماز آشكار است زيرا اقامه نماز ، سبب آرامش خاطر و رفع نگراني ها مي شود.
پيامبر گرامي اسلام (ص) مي فرمايند:
مثل خانه اي كه در آن از خدا ياد مي شو و خانه اي كه در آن يادي از خدا به ميان نمي  آيد مثل زنده و مرده است يعني خانه دلي كه در آن ياد مي شود آباد و آرام است و خانه و دلي كه از ياد خدا تهي است ويران است و تاريك انبوه و آشفتگي آن را فرا گرفته است.
تعريف بهدشت رواني :
طبق تعريف سازمان بهداشت جهان  سلامت ، حال تندرستي كامل جسماني ، رواني و اجتماعي است و نه صرفاً فقدان ضعف يا بيماري . از ديدگاه الگوي زيستي و رواني و اجتماعي سلامت چيزي است كه فرد از طريق توجه به نيازهاي زيستي شناختي ، روحي، رواني و اجتماعي آن را به دست مي آورد . امروزه بر همگان روشن است كه تأمين نيازهاي رواني و عاطفي در گروه معنويت و دين نهفته است.

 

 

شامل 18 صفحه word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک دیگر استفاده نمایید

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
namaz_574981_4686.zip16.4k

تبلیغات

دانلود پایان نامه و پروژه