ارتباط مستقیم با مدیریت فروشگاه خوش آمدید نمونه سوالات پیام نور کتابخانه مرجع فروش ویژه

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه به دارندگان حسابهای بانک ملی : باتوجه به اینکه سقف حداقل خرید کارت های بانک ملی مبلغ 5000 تومان میباشد لذا برای خرید مبالغ کمتر از 5000 تومان از کارت های سایر بانک ها استفاده نمائید

دانلود تحقیق برزخ

دانلود تحقیق برزخ

برزخ:
      برزخ در لغت به معني پرده و حائل است كه بين دو چيز واقع مي شود و نميگذارد اين دو به هم برسند مثلاً درياي شور و شيرين در موجند لكن خداي متعال مانعي بينشان قرار داده كه هر يك ديگري را نمي تواند از بين ببرد . اين را برزخ مي گويند . اما بحب اصطلاح برزخ عالمي است كه خداي عالم بين دنيا و آخرت قرار داده كه اين دو بوصف خود باقي باشند عالمي است بين امور دنيوي و اخروي .
      در برزخ ديگر سردرد و دندان درد و دردهاي ديگر نيست اينها لازمة تركيبات اينعالم ماده اند اما آنجا عالم مجردات است ليكن بصراحت آخرت هم نيست يعني براي اهل مصيت ظلمت محض و براي اهل طاعت نور مخصوص هم نيست .
      از امام سؤال مي كنند كه بزخ كي هست؟ مي فرمايد از ساعت مرگ تا هنگامي كه سر از قبر در مي آورند و در قرآن مجيد ميفرمايد ?واز پشت ايشان برزخي است تا روز قيامت ? .
برزخ كجاست ؟
      ممكن است اين سؤال در ذهن بعضي بيايد كه عالم برزخ با اين طول و تفصيل كجا واقع شده ؟ البته عقل ما نميرسد كه بفهميم چيزي كه هست تشبيهاتي در روايات شده از قبيل اينكه تمام عالم دنيا از زمينها و آسمانها نسبت به عالم برزخ مانند حلقه اي در بيابان است تا شخص در دنيا است مانند كرم در سيب يا طفل در شكم مادر است وقتيكه مي ميرد آزاد مي شود . البته جائي نميرود و در همين عالم وجود است لكن ديگر محدوديت ندارد در زمان و مكان ندارد اين قيودات مال اينجا است مال عالم ماده و طبع است .
      اگر به بچه در شكم مادر بگويند در وراي اين محل تو علمي است كه شكم مادر نزد آن هيچ است نمي تواند ادراك كند كه و بفهمد همچنين براي ما كه محسوس بين هستيم شرح عوالم بعد قابل درك نيست چنانچه در قران مجيد مي فرمايد هيچكس نمي تواند كه چه باريش تهيه شده است بلي چيزي كه هست چون مخبر صادق خبر داده ، هم تصديق  مي نمائيم .
      عالم برزخ محيط باين جهان است مانند احاطه اين عالم برحم مادر بهتر از اين           نمي شود تعبير كرد .
 ارواح با هم انس مي گيرند
      اصبغ بن نباته گفت مولايم اميرالمؤمنين را در دروازه كوفه ديد . كه مقابل صحرا ايستاده و مثل اينكه با كسي مكالمه يا محادثه مي فرمايد لكن كسي را نمي ديدم .
      من هم ايستادم مدتي گذشت خسته شدم نشستم و رفع خستگيم شد دوباره ايستادم و باز خسته شده و نشستم ولي هنوز اميرالمؤمنين (ع) ايستاده و صحبت مي فرمايد ? عرض كردم يا اميرالمؤمنين (ع) با كه سخن مي فرماييد ؟ فرمود : اين مخاطبة من انس با مؤمنين است عرض كردم مؤمنين ؟ فرمود : بلي آنها كه از دنيا رفته اند اينجا هستند . عرض كردم روحند يا جسم ؟ فرمود : روحند اگر آنها را ميديدي كه چطور دور هم جمع شده و با هم انس گرفته و حديث مي كنند و نعمت خدا را يادمي نمايند .
ثواب و عقاب برزخ در قرآن
1- (النار يعرضون عليها غدواً و عشياً و يوم تقوم الساعه ادخلوا آل فرعون اشدالعذاب سوره 40 ايه 49 )
بر آتش عرضه كرده مي شوند ايشان بامداد و شامگاه و روزيكه قيامت برپا مي شود آل فرعون را در سخت ترين شكنجه ها داخل كيند .

 

 

شامل 21 صفحه word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک دیگر استفاده نمایید

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
barzakh_574973_4066.zip16.9k

تبلیغات

دانلود پایان نامه و پروژه